پلازابن

در دنیای تجارت الکترونیک، جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان قبلی امری ضروری است. در همین راستا کسب و کارهای اینترنتی از روش های مختلف برای کمک به خرید مشتریان استفاده می کنند. یکی از این موارد ارائه بن تخفیف در هنگام خرید محصولات است. روشی که برندهای مختلف برای کمک به خرید از آن استفاده و هر کدام به شیوه خود آن را معرفی و عرضه می نمایند.

در همین راستا، فروشگاه اینترنتی پلازا، برای مشتریان وفادار خود بن تخفیف الکترونیکی به نام "پلازابن" در ازای چند فاکتور مهم مانند تعداد خرید، ارزش خرید و غیره، در نظر گرفته است. کاربران می توانند با پلازابن تخفیف ویژه ای دریافت و کالاهای مدنظر را با کاهش قیمت خوبی خریداری کنند.

پلازابن ...؟

در دنیا کسب و کار، بن ها اساسا در راستای ارائه تخفیف به مشتریان ارائه می گردد. حال این بن ها بر حسب نوع کسب و کار می تواند فیزیکی یا الکترونیکی باشد و چون پلازا یک فروشگاه اینترنتی است "پلازابن" نوعی تخفیف الکترونیکی می باشد و در هنگام خرید محصول به صورت اتوماتیک بر روی خرید شما اعمال می گردد.

مواردی که لازم است بدانید:

  1. 1. پلازابن نوعی بن تخفیف الکترونیکی است؛
  2. 2. هیچ نوع ماهیت ریالی ندارد و فقط دارای ماهیت امتیازی می باشد؛
  3. 3. هر امتیاز پلازابن دارای ارزش 10000 ریال است که به تعداد امتیازهای شما از مبلغ نهایی کسر می گردد؛
  4. 4. در اولین خرید دارای پلازابن نیستید؛
  5. 5. بعد از اولین خرید (برحسب ارزش و تعداد کالا) به حساب شما پلازابن تعلق می گیرد؛
  6. 6. مقدار پلازابن  برای هر محصول متفاوت می باشد؛
  7. 7. مدت استفاده از پلازابن محدود (یک ماه) است؛ پس در زمان استفاده از آن دقت فرمایید.

مثال

فرضا شما قصد خرید یک محصول با قیمت 5 میلیون ریال را دارید که پلازا برای این محصول 5 امتیاز پلازابن در نظر گرفته است. این 5 امتیاز یعنی اگر شما خرید خود را تکمیل و هزینه نهایی را پرداخت کنید، 5 پلازابن به حساب کاربری شما در پلازا واریز می گردد. چون در بالا ذکر کرده بودیم که هر امتیاز برابر با 10000 ریال است، پس یعنی به حساب شما، برای انجام خرید بعدی 50000 ریال تخفیف تعلق گرفته است. البته باید دقت کنید که هر کالا پلازابن و امتیاز مخصوص به خود را دارد و خود سیستم تعیین می کند که چه تعداد از امتیاز شما برای این کالا مصرف گردد. طبیعی است بعد از کم شدن هر تعداد پلازابن از حساب شما، مابقی در حساب کاربری شما ذخیره می شود.

حال فرض کنید در حال انجام خرید چهارم خود هستید و در سیستم کاربری شما 40 پلازابن از انجام خریدهای گذشته ذخیره شده است. اگر فرض کنیم که خرید فعلی شما دارای قیمت 25 میلیون ریال می باشد و شما اجازه استفاده از 18 پلازابن برای خرید این محصول را دارید، این مقدار پلازابن به طور خودکار توسط سیستم نمایش داده و بر روی مبلغ نهایی اعمال و از آن کسر می گردد. گفتنی است بعد از انجام این خرید 10 پلازابن به حساب شما اضافه و با 22 امتیاز باقی مانده، اکنون 32 پلازابن در حساب کاربری شما وجود دارد که برای خریدهای آینده می توانید از آن استفاده کنید.


1. سوال های خود را در مورد "پلازابن" را می توانید از قسمت های سوال های متداول مشاهده و در صورت پیدا نکردن پاسخ خود، می توانید از صفحه تماس با ما، سوالات خود را مطرح نمایید.
2. کالاهای مربوط به بخش جشنواره مستلزم دریافت پلازابن نیست.